Підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості є одним із пріоритетних напрямів державної політики у сферах охорони здоров'я та регіонального розвитку. Саме тому важливо, щоб виділених на область 179 мільйонів гривень на розвиток сільської медицини якнайкращим чином відобразилися на якості надання медичних послуг. На цьому наголосив голова Тернопільської ОДА Степан Барна, підписуючи розпорядження щодо плану спроможної мережі надання первинної медичної допомоги в області.
Первинна медико-санітарна допомога в Тернопільській області складається з 22-ох центрів первинної медико-санітарної допомоги, два з яких діють у складі Тернопільського та Монастириського районних територіальних медичних об'єднань та чотири - в складі ОТГ (смт Заводське Чортківського району, с. Заложці Зборівського району, м. Ланівці, м. Шумськ), 215-ти амбулаторій загальної практики-сімейної медицини, в тому числі - 16 в м. Тернопіль, та 734-ох фельдшерсько-акушерських та фельдшерських пунктів.
«Ми плануємо збудувати 18 нових амбулаторій на території області. Водночас, важливо сьогодні працювати над стимулюванням випускників медичних навчальних закладів області йти на роботу, особливо сімейними лікарями у село, тому частина амбулаторій мають бути перепрофільовані під житло для молодих спеціалістів», - зазначив Степан Барна.
Він також нагадав, що згідно з ініціативою Президента України Петра Порошенка частину коштів із виділених 179 млн. грн. планується спрямувати на придбання автомобілів для сімейних лікарів та на осучаснення медичного обладнання. «Це дасть можливість вирішити питання пов'язані з функціонуванням і якістю медичних послуг на селі», - підкреслив голова ОДА.
Таким чином, до спроможної мережі надання первинної медичної допомоги Тернопільської області ввійшли 17 районних центрів первинної допомоги (на базі яких функціонують амбулаторії - тип Ц); 202 амбулаторії загальної практики - сімейної медицини.
Як поінформував Степан Барна, в області також ще необхідно провести реконструкцію в 35 амбулаторіях та капітальний ремонт - у 45-ти.
Перелік населених пунктів, в яких є потреба у будівництві нової
амбулаторії загальної практики-сімейної медицини:
с. Куряни Бережанського району (1-2 лікаря без житла)
с. Стриганці Бережанського району (1-2 лікаря з житлом)
с. Зубрець Бучацького району (1-2 лікаря з житлом)
с. Трибухівці Бучацького району (1-2 лікаря з житлом)
с. Більче-Золоте Борщівського району (1-2 лікаря з житлом)
с. Зозулинці Заліщицького району (1-2 лікаря з житлом)
с. Базаринці Збаразького району (1-2 лікаря з житлом)
с. Будилів Козівського району (1-2 лікаря з житлом)
с. Городище Козівського району (1-2 лікаря без житла)
с. Вишгородок Лановецького району (1-2 лікаря з житлом)
с. Скорики Підволочиського району (1-2 лікаря з житлом)
с. Ласківці Теребовлянського району (1-2 лікаря з житлом)
с. Долина Теребовлянського району (1-2 лікаря без житла)
с. Ілавче Теребовлянського району (1-2 лікаря без житла)
с. Ангелівка Тернопільського району (1-2 лікаря з житлом)
с. Старе Місто Підгаєцького району (3-4 лікарі без житла)
с. Почапинці Тернопільського району (1-2 лікарі з житлом)
с. Мишковичі Тернопільського району (1-2 лікарі з житлом)
The post Степан Барна підписав розпорядження щодо плану спроможної мережі надання первинної медичної допомоги в області (Відео) appeared first on Газета Місто.