За день на Тернопільщині загинули троє людей, бо курили в ліжку
Автор:
20 хвилин
- За статистикою, куріння в ліжку часто призводить до пожеж з трагічними наслідками.
- Кожна друга смерть на пожежі стається через паління.
З початку року у Тернопільській області виникло 2316 пожеж. Внаслідок пожеж громадяни зазнали матеріальних збитків на суму близько 51,5 млн. гривень та, щонайгірше, пожежі не обраховуються лише втраченим майном.
Під час пожеж передчасно обірвалося життя 38 мешканців нашого краю. У більшості випадків до пожеж призводило необережне поводження з вогнем самими загиблими, повідомляє прес-служба управління ДСНС в області.
Куріння в ліжку є однією з найнебезпечніших причин, що призводить до пожеж. Зокрема, 3 листопада на Тернопільщині куріння в ліжку призвело до двох пожеж і загибелі трьох людей.
Цього дня жаринка від недопалку спричинила пожежу в с.Гнилиці Підволочиського району. На місці події виявлено тіло, без ознак життя, власника помешкання, громадянина 1965 року народження. Чоловік полюблюв курити в ліжку, це, ймовірно, й призвело до трагедії. Така ж пагубна звичка стала причиною пожежі в одній з квартир на другому поверсі двохповерхового багатоквартирного житлового будинку в м. Бережани, де виявили загиблими 2-х осіб: власника квартири, 1959 року народження та громадянки 1961 року народження. Ймовірна причина пожежі – необережність під час куріння власника квартири.
Запалюючи цигарку та лягаючи відпочити, люди не усвідомлюють всієї небезпеки такого вчинку. Засинаючи, людина не відчуває як недопалок випадає з рук. Температура цигарки може сягати до 900 градусів, а час її тління складає від 4 до 10 хвилин. Цього часу достатньо щоб загорілися предмети, на які може потрапити недопалок. Оскільки більшість постільних речей виготовлені з легкозаймистих речовин, то при потраплянні на них запаленої сигарети, майже одразу ж розпочинається їх тління. Згодом воно переходить в горіння. При тлінні будь-яких матеріалів утворюється окис вуглецю, якщо кімната щільно закрита, а повітрообмін в ній поганий, то проходить неповне загорання вуглецю. Це призводить до утворення чадного газу, який є небезпечним для життя людини. Під час пожеж спричинених палінням в ліжку більшість людей гине через отруєння чадним газом.
На жаль, така ситуація повторюється із року в рік, а любителів відпочити в ліжку з цигаркою не зупиняють ні сумні приклади таких пожеж, ні застереження чи роз’яснювальна робота.
Управління ДСНС України у Тернопільській області звертається до мешканців краю бути дуже обережними у поводженні з відкритим вогнем. Нехтування елементарними правилами безпеки часто обходиться дорогою ціною, а запобігти виникненню пожежі легше, ніж потім ліквідувати її наслідки.