Вручили підозру тернопільському посадовцю, який попався на хабарі. Хто він?
Автор:
Ірина БЕЛЯКОВА
- Міру запобіжного заходу чиновникові оберуть 4 грудня.
- За інформацією наших джерел, це - головний архітектор Тернопільського району.
- Ми наголошуємо, що готові надати можливість фігуранту спростувати інформацію. І просимо зв’язатись для цього з редакцією.
Вручили підозру посадовцю, якого 2 грудня спіймали під час отримання 1500 доларів хабара. Цю інформацію підтвердили у прес-службі прокуратури області.
4 грудня, підозрюваному обиратимуть міру запобіжного заходу. Коли саме відбудеться засідання у суді, у прокуратурі поки не повідомляють.
Нагадаємо, 2 грудня поліція впіймала на хабарі керівника одного з відділівТернопільської районної державної адміністрації.
- У ході проведення процесуальних заходів оперативники встановили, що посадовець Тернопільської районної державної адміністрації вимагає від громадянина неправомірну вигоду за вирішення питання, що відноситься до його компетенції, - повідомили у відділі комунікації головного управління нацполіції в області - За затвердження будівельних паспортів забудови земельної ділянки та декларації про початок виконання будівельних робіт громадянин повинен був передати посадовцю 4200 доларів США «винагороди».
За словами Василя Джиджори, начальника управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області спільно з силовиками задокументували факт передачі та отримання частини неправомірної вигоди. У службовому кабінеті посадовця правоохоронці вилучили 1500 доларів США, які той отримав у якості хабара.
- Дії посадової особи підпадають під ознаки кримінального правопорушення, згідно зі статтею 368 Кримінального кодексу України, - повідомили у поліції.
За інформацією, яку повідомило «20 хвилин» джерело, наближене до силових структур Тернопільщини, мова йде про начальника відділу містобудування та архітектури Тернопільської РДА, головного архітектора району Юрія Савку.
Ми кілька разів протягом дня телефонували на робочий номер чоловіка, однак, трубку ніхто не брав. Ми наголошуємо, що готові надати можливість Юрію Савці, аби спростував інформацію у разі помилки нашого джерела. І просимо зв’язатись для цього з редакцією.
Тоді ми намагались зв’язатись з Володимиром Осядачем, т.в.о. голови райадміністрації, аби підтвердив чи спростував інформацію про затримання саме цього посадовця. За робочим номером очільника РДА нам повідомили, що він у районі – у нього робоча поїздка з очільником області Ігорем Сопелем. Слухавку мобільного очільник району не підіймав.
Згідно з декларацією, розміщеною у відкритих джерелах, Юрій Савка є держслужбовцем категорії Б. А його посада належить до посад, пов'язаних з високим рівнем корупційних ризиків, згідно з переліком, затвердженим Національним агентством з питань запобігання корупції.
Чоловік володіє половиною квартири 46, 8 м кв разом з дружиною, працівницею комунального підприємства Тернопільської міськради. У подружжя є кілька земельних ділянок, власниками яких вони стали у 1999 та 2012 роках – від 600 кв м до 32 137 кв м, остання – у Козівському районі. Однак, є нові дані у декларації, внесені у вересні 2019 р. Про те, що Юрій Савка придбав земельну ділянку 600 м кв у Лозовій, що в передмісті Тернополя.
Подружжя також володіє автомобілем Mersedes 250-D, 1994 р.в, власник – дружина. Дохід за основним місцем роботи за минулий рік Юрія Савки – 165 082 грн. і пенсія – 37 920 грн.
За даними Регіонального інформаційного порталу, Юрій Савка архітектор, член НСАУ (1985 р.). Член-кореспондент Української Академії Архітектури (2003 р.).
В Тернополі працює з 1980 року.З 1980 року свою творчу діяльність розпочав архітектором у проектному інституті ВПКТІ «Світло» у місті Тернополі. З 1994 року працює в управлінні містобудування та архітектури облдержадміністрації.
З 2015 р. – начальник відділу містобудування та архітектури Тернопільської райдержадміністрації.
Зі збудованих об’єктів:
-
церква св. Миколая у селі Денисів Козівського району Тернопільської області (1983);
-
інтер’єри та елементи освітлення приміщень будинку обласного комітету КПУ у місті Тернополі (1984);
- адміністративно-побутовий корпус заводу «Електросвітло» у місті Ліда БРСР (1984);
- окремі виробничі, адміністративно-побутові корпуси та культурно-оздоровчий комплекс в/о «Ватра» у місті Тернополі (1984-1986);
- реставрація з відтворенням Полкової церкви XIX ст. у м. Кременець Тернопільської області (1986);
- інтер’єри та елементи освітлення будинку культури «Текстильник» на вул. Текстильна у місті Тернополі (1987);
- реконструкція готельного комплексу «Арена» Держцирку СРСР у місті Москва (1988);
- адміністративно-побутовий корпус Гусівського світлотехнічного заводу у місті Гусев Калінінградської області РФСР (1988);
- реконструкція будинку культури «Будівельник» у місті Тернополі (1988);
- база відпочинку Херсонського будівельного тресту у місті Залізний Порт Херсонської області (1990);
- реконструкція будинку культури МВС України у місті Києві (1990);
- церква св. Дмитрія у селі Киданці Збаразького району Тернопільської області (1992);
- церква Возз’єднання у місті Волочиськ Хмельницької області (1994);
- реконструкція чоловічого монастиря Ордена Студитів у селі Колодіївка Підволочиського району Тернопільської (1996);
- каплиця-пантеон воїнів УПА на хуторі Драгоманівка Козівського р-ну Тернопільської області (1999);
- реконструкція княжого палацу XVII-XVIII ст. під жіночий монастир Непорочного Зачаття Діви Марії у селі Язлівець Бучацького району Тернопільської області (2005);
- церква Покрови у селі Свіршівці Чемирівецького району Хмельницької області (2008).