Чи штрафуватимуть когось за те, що в період карантину не змінили паспорт чи не вклеїли фото?
Автор:
Ірина БЕЛЯКОВА
- Обслуговування громадян здійснюється лише у визначені дні та у виключних випадках. Весь перелік є у статті.
- Від початку карантину більше тисячі жителів області звернулись у підрозділи міграційної служби для отримання документів. Міграційники все ж закликають утриматись від відвідування підрозділів, якщо на це немає крайньої потреби. І запевняють, що документи, які оформлені раніше, будуть зберігатися впродовж року.
- Я зараз перебуваю в Польщі, тут живу і працюю, - з проханням допомогти зателефонував на гарячу лінію «20 хвилин» Костянтин Процик (прізвище чоловіка змінене на його прохання. Справжні дані є в редакції – прим. авт.). – Кілька днів тому мені виповнилось 45. Треба вклеїти нове фото в український паспорт. А я цього зробити не можу, бо кордони закриті.
Чоловік цікавиться, чи платитиме штраф, якщо звернеться для вклеювання нового фото вже після відміни карантинів в обох країнах та відкриття кордонів? Питання ми адресували до управління Міграційної служби в області. Поцікавились також, що робити тернополянам, які зараз перебувають на карантині, а термін давності їхніх документів минув. Чи є необхідність заміни фото у паспорті в 25 та 45 років? Які підрозділи служби працюють і які послуги надають на час карантину?
Жодних штрафів. Заміна – після карантину
- Міграційна служба робить усе можливе, аби громадяни на період проведення в Україні карантинних заходів утрималися від відвідування підрозділів ДМС та мали можливість вирішити свої питання дистанційно, - запевнила головний спеціаліст із зв’язків з громадськістю та ЗМІ управління Міграційної служби в області Ірина Бойко. - Відтак, під час карантину до суб'єктів звернення не застосовуватимуться жодні штрафи у зв'язку з несвоєчасним зверненням для оформлення паспорта громадянина України у формі картки (ID-картки), несвоєчасним вклеюванням фотокарток до паспорта громадянина України у формі книжечки по досягненню особою відповідного віку або порушенням міграційного законодавства іноземцями та особами без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні.
З метою запобігання поширення коронавірусної інфекції (COVID-19), міграційною службою України прийнято рішення на час карантину змінити графік надання адміністративних послуг громадянам у територіальних підрозділах.
Обслуговування громадян здійснюється лише у визначені дні та у виключних випадках:
☑ оформлення паспорта громадянина України у формі картки (ID-картки) замість втраченого або викраденого
☑ оформлення паспорта громадянина України у формі картки (ID-картки) у разі невідкладної необхідності для отримання публічних, адміністративних та фінансових послуг;
☑ вклеювання фотокарток до паспорта громадянина України у формі книжечки по досягненню особою відповідного віку;
☑ оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон у зв’язку з необхідністю термінового виїзду за кордон, пов’язаною з нагальною потребою в лікуванні від’їжджаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживає за кордоном;
☑ посвідок на тимчасове і постійне проживання для іноземців та осіб без громадянства, у разі невідкладної необхідності для отримання публічних, адміністративних та фінансових послуг.
- Видача виготовлених документів, довідок та витягів здійснюватиметься у звичайному режимі, але з врахуванням встановленого графіку роботи на період карантину, - запевнила Ірина Бойко. - Однак, міграційники все ж закликають утриматись від відвідування підрозділів, якщо на це немає крайньої потреби. І запевняють, що документи, які оформлені раніше, будуть зберігатися впродовж року.
Обслуговування суб’єктів звернення за іншими напрямами, у тому числі попередньо записаних в електронну чергу, не здійснюється. Особи, які здійснили попередню оплату адміністративних послуг, зможуть скористатися оплаченою квитанцією пізніше – після скасування карантину.
Територіальні підрозділи, які, відповідно до встановленого графіку роботи не здійснюють обслуговування суб’єктів звернення, працюватимуть в дистанційному режимі – надаватимуть консультації телефоном та за допомогою електронної пошти.
Як працюють підрозділи на Тернопільщині:
- У вівторок: Гусятинський, Чортківський, Борщівський, Підволочиський районні підрозділи;
- У середу :Бережанський, Бучацький, Козівський,Зборівський і Монастириський;
- У четвер: Кременецький, Збаразький, Лановецький, Шумський і Тернопільський РС (м.Тернопіль, вул.Степова,45)
- У п’ятницю: Заліщицький і Теребовлянський підрозділи;
- У суботу: Тернопільський міський відділ (вул.Коновальця,6)
У разі виникнення запитань, громадяни можуть звертатись на «гарячу лінію» Управління ДМС України в Тернопільській області за номером: 27-13-89.
Довідка
Від початку карантину більше тисячі жителів області звернулись у підрозділи міграційної служби для отримання біометричних документів. Зокрема:
637 - для отримання закордонного паспорта;
496 – для отримання паспорта громадянина України у формі ID-картки.