Новини Підволочиська та району

Скоро до школи: як вчитимуться діти в червоній та інших зонах карантину на Тернопільщині?

Скоро до школи: як вчитимуться діти в червоній та інших зонах карантину на Тернопільщині?

Скоро до школи: як вчитимуться діти в червоній та інших зонах карантину на Тернопільщині?

Автор:

Діана Олійник

Бережани, Чортків та Бережанський район - у червоній зоні. Тому у навчальних закладах цих міст і району навчання буде проходити дистанційно: ТОДА.

Бережани, Чортків та Бережанський район - у червоній зоні. Тому у навчальних закладах в цих районах буде проходити дистанційно.

Про це повідомила начальниця управління освіти і науки облдержадміністрації Ольга Хома.

«Відповідно до рекомендацій МОЗ і ВООЗ, під час освітнього процесу в закладах необхідно дотримуватись принципів соціального дистанціювання і правил гігієни, використовувати засоби індивідуального захисту та уникати масових скупчень. Крім того, до початку навчального року засновникам закладів рекомендовано забезпечити школи дезінфікуючими та миючими засобами, засобами індивідуального захисту. Директори закладів мають обладнати у школах місця для обробки рук та збору використаних масок і рукавичок, а також створити умови для соціального дистанціювання та уникнення скупчень», - наголосила Ольга Хома.

До помаранчевої зони потрапили Тернопіль, Бучацький, Гусятинський, Заліщицький, Збаразький, Козівський, Лановецький, Монастириський, Теребовлянський, Тернопільський та Чортківський райони.

Жовтий рівень небезпеки визначено у Борщівському, Зборівському, Підволочиському, Підгаєцькому та Шумському районах.

Нагадаємо, у червоній зоні забороняється робота громадського транспорту, відвідування закладів освіти, діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів. Крім того, діють обмеження помаранчевої зони.

Навчання з 1 вересня 2020 року відбуватиметься з впровадженням протиепідемічних заходів у закладах освіти, нагадують у Центрі громадського здоров'я України.

Відповідно до затверджених протиепідемічних заходів, співробітники допускаються до роботи за умови використання засобів індивідуального захисту (респіратора, захисного щитка або маски, зокрема виготовленої самостійно) та після вимірювання температури безконтактним термометром.

Співробітник повинен повідомити свого керівника, якщо він має симптоми ГРВІ, або температуру тіла понад 37,2 °С. Такий співробітник не може бути допущених до виконання обов’язків та має звернутися до сімейного лікаря.

Працівники загальноосвітніх навчальних закладів повинні:

🔹

поширювати серед учнів інформацію про заходи профілактики;

🔹

слідкувати за самопочуттям та здоров’ям учнів;

🔹

дотримуватися правил респіраторної гігієни;

🔹

змінювати маску щотри години. Працівники харчоблоку — маску і рукавички. Перед та після слід ретельно мити руки або обробляти їх спиртовмісним антисептиком.

Керівництво закладу освіти забезпечує розробку алгоритму дій у разі реєстрації випадку COVID-19 та затверджує новий графік навчання, щоби запобігати скупченню учнів. Час початку та завершення занять для класів і груп має бути різним. Графік харчування також формується з урахуванням максимальної кількості учнів, які можуть одночасно отримувати та вживати їжу, дотримуючись дистанції у один метр.

Вхід до закладу освіти дозволено працівникам, учням та людям, які супроводжують осіб з інвалідністю.

Вхід до закладів освіти учнів дозволяється тільки за наявності маски або респіратора. Маски під час занять можна не використовувати. Під час пересування носіння маски обов'язкове для всіх, крім учнів 1—4 класів.

На всіх входах до закладу мають бути місця для обробки рук антисептичними засобами. Оброблення антисептиками доцільне у разі відсутності доступу до проточної води. Основним заходом гігієни є миття рук з милом.

Після кожного заняття необхідно провітрювати приміщення щонайменше 10 хвилин.

Після занять необхідно продезінфікувати поверхні: дверні ручки, столи, місця для сидіння, перила тощо.

Функціонування питних фонтанчиків на території закладів освіти не дозволяється.

У їдальнях відстань між столами не повинна бути менша 1,5 м. Сидіти за ними можуть не більше 4-х осіб.

У закладі має бути централізований збір та утилізація використаних засобів індивідуального захисту.

Перевізник, який возить дітей та працівників, повинен забезпечити дезінфекцію салону транспорта в кінці робочої зміни.

У разі підтвердження випадку COVID-19, усі учні класу проходять самоізоляцію.

Тим часом РБК-Україна повідомляє, що Міністерство охорони здоров'я і Міністерство освіти ще продовжують роботу над протоколами, що регулюють навчальний процес у школах. Для учнів буде забезпечена можливість, але не обов'язок, дистанційного навчання.

Про це розповів інформований співрозмовник РБК-Україна в Кабміні.

"МОЗ і Міносвіти працюють вже два місяці над цим, над протоколами безпеки для учнів", - сказав він.

Співрозмовник зазначив, що фінальна версія протоколів буде готова в неділю-понеділок і доведена до управлінь освіти в регіонах.

Крім того, джерело підкреслило, що проблема безпеки в школах посилюється виборами, бо в школах часто розміщуються виборчі комісії.

"Над цим фахівці теж працюють. Швидше за все, під час виборів, на пару днів буде рекомендовано перервати навчальний процес, поки в школах працюють виборчі комісії", - сказав він.

 

Останні новини

Дата

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *

Нерухомість