Новини Підволочиська та району

Госпіталі в торгових центрах і більше кисню до ліжок: що робитимуть у разі погіршення ситуації з ковід

Госпіталі в торгових центрах і більше кисню до ліжок: що робитимуть у разі погіршення ситуації з ковід

Госпіталі в торгових центрах і більше кисню до ліжок: що робитимуть у разі погіршення ситуації з ковід

Автор:

Діана Олійник

Про заходи щодо запобігання поширенню COVID-19 говорили на селекторній нараді під головуванням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Такі наради будуть відбуватися тричі на тиждень.

Основними завданнями, які сьогодні стоять перед областями, є створення механізму розгортання додаткових ліжкомісць для надання допомоги хворим на коронавірус на базі спортивних комплексів чи торгових центрів, а також забезпечення наявних ліжок підведеним киснем.

В ТОДА зазначають, що на території Тернопільської області ситуація є стабільною, однак влада повинна бути готова до різних сценаріїв щодо поширення коронавірусу. Одне з питань – це розробка алгоритму щодо створення додаткових ліжкомісць на базі чи то спортивних комплексів чи то торговельних центрів.

- Обласною держадміністрацією ведеться робота з розробки такого алгоритму, вишукування матеріальних можливостей для створення таких об'єктів, - зазначив перший заступник голови Тернопільської ОДА Ігор Дем’янчук. - Ми бачили досвід Італії, інший закордонний досвід, де при великому спалаху захворюваності розгортаються такі польові госпіталі. На сьогодні Тернопіль готовий до створення таких об'єктів. Але сподіваюся, що протикарантинні заходи всетаки дадуть свій ефект і такої необхідності не буде.

Щодо забезпечення наявних ліжок підведеним киснем, то пан Дем’янчук зазначив, що Тернопільщина у цьому плані має один з кращих показників.

- В області з 1696 наявних ліжкомісць до кисню під'єднано 518 - це 41% ліжок, передбачених для надання допомоги хворим на COVID-19, - зазначив Ігор Дем’янчук.

Крім того, в Україні вивчається механізм щодо залучення у разі потреби до надання допомоги хворим на коронавірус студентів останніх курсів медичних університетів. Механізм повинен розробити Кабмін.

Довідка

Для надання інформації у питаннях СOVID-19 в Тернопільській області працює цілодобова гаряча лінія. Тел.: 0676723043, 0666352664.

Нагадаємо, Державна комісія ТЕБ та НС оновила поділ регіонів за рівнем епідемічної небезпеки.

🔴

Так, з 12 жовтня до «червоного» рівня епідемічної небезпеки віднесено 2 адміністративні одиниці: м. Суми та м. Канів.

🟠

До «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки віднесено 188 адміністративних одиниць, що на 62 більше, ніж минулого тижня. Зокрема до «помаранчевого» рівня потрапили 17 обласних центрів — Вінниця, Луцьк, Дніпро, Житомир,Ужгород, Івано-Франківськ, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Тернопіль, Харків, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів та місто Київ.

Також у "помаранчевій" зоні -  Бережани, Кременець та Чортків, Бережанський, Борщівський, Бучацький, Гусятинський, Заліщицький, Збаразький, Зборівський, Козівський, Кременецький, Лановецький, Монастириський, Підволочиський, Підгаєцький, Теребовлянський, Тернопільський, Чортківський та Шумський райони Тернопільської області.

🟡

«Жовтий» рівень епідемічної небезпеки, за словами головного санітарного лікаря, буде встановлено у 269 адміністративних одиницях, що на 5 менше, ніж тижнем раніше.

🟢

До «зеленого» рівня віднесено 158 адміністративних одиниць.

Останні новини

Дата

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *

Нерухомість