Як працюють блокпости в області: де черги, а які майже порожні. Розповів начальник поліції
Автор:
Вадим Єпур
Під час чергового брифінгу військової адміністрації області начальник національної поліції в області Олександр Богомол розповів деталі про роботи блокпостів. На деяких є величезні черги, а деякі фактично вільні.
Генерал поліції Олександр Богомол каже – наразі ситуація контрольована, але на деяких блокпостах є великі черги. Громадян просять поставитися з розумінням до ситуації, адже такі заходи необхідні для того, щоб не допустити пересування диверсійних груп.
Черги намагаються розвантажити
– Одна з проблем – черги на блокпостах. 1 березня ми прийняли рішення по деяких з них зробити зміну руху, – каже начальник національної поліції.
На блокпості Чортків–Чернівці додали третю смугу руху для гуманітарних конвоїв, екстрених служб, громадського транспорту, та вантажівок, які перевозять продукти харчування. Всі інші громадяни вимушені бути в загальній черзі.
Зі сторони Львова гуманітарним конвоям, екстреним службам, та іншому транспорту, що забезпечує функціонування міст радять їхати навколо міста по об’їзній дорогі.
Зі сторони Смиківців третьої смуги для гуманітарного конвою не робили. Звідти рух такого транспорту невеликий.
Ті, хто хоче швидше дістатися з Хмельницького до Тернополя пропонують їхати через Підволочиськ, Скорики та Збараж. Кременецький пост фактично не завантажений.
Ті, хто доставляє гуманітарні конвої можуть звертатися до правоохоронців, щоб пройти блокпости швидше. Олександр Богомол наголошує – перевіряють всіх перевізників, щоб не допустити проїзд диверсантів.
Добровольчі блокпости працюють
Також в області є «народні» блокпости на другорядних вулицях та дорогах.
– Ми прийняли рішення під час засідання, що органи місцевого самоврядування під власним контролем можуть організовувати таку діяльність населення. Добровольці, які зголошуються працювати на блокпостах та мають мисливську зброю – повинні тримати її в чохлах, щоб не було небезпеки для населення. Контроль за такими блокпостами також здійснюватиме поліція.
Правоохоронці продовжують працювати у посиленому режимі.
– Поліція працює в режимі бойової тривоги. За минулу добу (1 березня) обстановка в області спокійна. Немає ні крадіжок, ні пограбувань. На щастя, немає випадків мародерства. Комендантської години більшість мешканців дотримуються. Ми дозволяємо транспорту, який забезпечує життєдіяльність міста пересуватися містом.
Як поводитися на блокпостах
На території області працюють блокпости. Щоб не нашкодити собі чи правоохоронцям – необхідно правильно себе поводити. Як саме – пояснили в ДСНС. Задля безпеки при проходженні блокпосту необхідно:
- Зменшити швидкість автомобіля.
- Завчасно підготувати документи для перевірки.
- Вимкнути фари, увімкнути аварійне світло.
- Не можна вести відеозйомку.
- Без дозволу військових не можна виходити з автомобіля.
- Чітко відповідати на запитання військових.
- Бути готовими на вимогу дати оглянути багажник та салон авто.
- Не можна заходити за спину військовим під час огляду салону і багажника автомобіля.
- Після огляду та дозволу продовжити рух, не можна набирати швидкість різко.