Бережани, Збараж, Теребовля та інші міста: як в умовах війни живуть громади Тернопільського району
Автор:
Ольга Турчак
- Війна торкнулась кожного, хто живе в Україні. Допоки на Тернопільщині мирно — прикриваємо тил наших захисників та допомагаємо всім, чим можемо.
- Продовжуємо розповідати як живуть міста та села області в цей нелегкий час.
- Третя публікація з циклу про найбільші ОТГ Тернопільського району.
Щодня ми розповідаємо про найголовніше, що відбувається в Тернополі. Як долучитись до активного волонтерського руху, ви можете прочитати в матеріалі Створюємо запаси продуктів та запсуємось у волонтери: як можна допомогти ЗСУ, залишаючись в Тернополі
Читайте також:
Шумськ, Ланівці, Почаїв та інші міста: як в умовах війни живуть громади Кременецького району
Як живуть громади Чортківського району в умовах війни. Де є пункти збору допомоги?
Як живе Бережанська ОТГ
Як розповів голова ОТГ Ростислав Бортник, Бережани та інші населені пункти, які увійшли в громаду, працюють в штатному режимі. Хоча і повноцінну роботу організувати було нелегко, адже чимало працівників призвали до лав ЗСУ та Тероборони.
— У нас є декілька пунктів координації волонтерів. Зокрема ми організували в деяких закладах освіти пункти пошиття маскувальних сіток. Працюють також пункти прийому продовольства, речей гігієни та іншої необхідної допомоги для військових та переселенців, — каже очільник ОТГ. — Отримуємо також допомогу з-за кордону. Зокрема і медикаменти. Очікуємо на контакти щодо отримання військового спорядження. Ми вже відправили чимало зібраного в різні куточки України. Туди, де зараз тривають обстріли.
У Бережанах також приймають вимушених переселенців. За словами пана Бортника, більшість із них через ОТГ проходять "транзитом". Проте громада готова приймати людей і на триваліший період.
— Наша громада зараз нагадує великий вулик. Тут кожен хоче бути корисним, кожен запитує про те, чим допомогти та як долучитись. У нас бойовий дух, віримо: перемога не за горами, — каже голова ОТГ.
Як допомогти, якщо ви з Бережанської ОТГ
Працівники Бережанської міської ради спільно з депутатами чергують цілодобово.
Адреса Бережанської міської ради: м. Бережани, вул. Банкова, 3.
Для отримання консультацій з питань внутрішнього переміщення населення та ін. питань дзвоніть за телефонами: 0962098495 або (03548) 2-14-37.
Як живе Збаразька ОТГ
Голова ОТГ Роман Полікровський, зараз громада працює в штатному режимі: комунальні служби забезпечують життєдіяльність міста.
— Щодо волонтерської діяльності, її організували швидко та якісно. В приміщенні міської ради організували штаб для збору допомоги. Активно працюємо з містами-побратимами. Багато перемоги передають з Польщі, — каже голова громади.
Доставки організували практично щодня Усе що надсилають іноземні благодійники, а також те, що вдалось зібрати власними силами,сортують та направляють військовим та переселенцям.
— Станом на 8 березня ми сформували та передали понад 1200 медичних аптечок, які зможуть рятувати життя нашим військовим. Отримали ми також три автомобілі швидкої допомоги та передали їй в зону активних військових дій, — говорить голова ОТГ.
У Збаражі та околицях розмістили понад тисячу людей, які змушені були покинути свої домівки. Для них також збирають необхідні речі та допомогу.
— Зараз ми усі єдині, єдині в своїй меті. Тому долучитись хочуть всі, хто може. У волонтерській роботі допомгають дорослі та діти. Допомагають навіть люди, які приїхали з територій, де зараз обстріли. Коли люди такі єдині в своїй меті — віримо. Усе обов'язково буде добре.
Як допомогти, якщо ви зі Збаразької ОТГ
Збаразька громадо, якщо хочете допомогти, але ще не знаєте як, то надається інструкція!
https://forms.gle/UR7s6hoPywf2WA8x7
Створено каталог контактів, які хочуть щось робити або надати.
Заповніть анкету зі своїми контактами, і що ви маєте або можете зробити, і ми вам подзвонимо!
Хочете і можете чимось допомогти - заповніть анкету!
Хто немає можливості зареєструватися - можете це зробити за номером телефону гарячої лінії: 068-367-86-65
Як живе Зборівська ОТГ
Поспілкуватись з головою Збаразької ОТГ Русланом Максимівом наразі нам не вдалось. У телефонній розмові голова розповів: прямує по допомогу на кордон, тому говорити не дуже зручно.
На офіційній сторінці Зборівської ОТГ є чимало інформації про те, як громада воює на невидимому фронті.
Дуже багато дописів на сторінці свідчать про те, що Зборів активно приймає вантажівки з допомогою від іноземних партнерів.
Як тільки нам вдастся зв'язатись з головою ОТГ, ми додамо його коментар.
Як допомогти, якщо ви зі Зборівської ОТГ?
Допомогу можна приносити у Зборівську міську раду.
Адреса: вулиця Богдана Хмельницького, 8,
Контактний номер телефону
2-11-86, +38096-58-40-824
Як живе Підволочиська ОТГ
Голова ОТГ Віталій Дацко каже, що у громаді з початку війни працює цілодобова "гаряча лінія". І щодня туди надходять сотні дзвінків від людей, які хочуть допомогти.
У приміщення селищної ради та старостинських округів щоденно жителі приносять продукти харчування, медикаменти, засоби першої необхідності та гігієни, непродовольчі товари, одяг для дорослих і дітей та інші речі. Жо організації збору гуманітарної допомоги долучаються молоді волонтери, старшокласники місцевих шкіл. Крім цього у загальноосвітніх навчальних та культурних закладах громади усі бажаючі плетуть маскувальні сітки, готують їжу, енергетичні батончики, салати для військових.
— Ми приймємо вимушених переселенців. Як і в інших містах, багато людей в нас проходять "транзитом". Останні кілька днів тенденція іде до того, що люди залишаються, — каже пан Дацко. — Волонтери також включились до їх підтримки. Кожен розуміє, що людям довелось пережити багато горя.
Як допомогти, якщо ви з Підволочиської ОТГ
Як живе Підгаєцька ОТГ
Уже кілька вантажів з гуманітарною допомогою в області, де зараз активні військові дії направили з Підгаєцької громади. Про це розповіла заступниця голови ОТГ Надія Лучка.
— Люди дуже активні. За час війни було й таке, що ми за кілька годин збирали вантаж, бо його треба було відправити терміново. Люди допомагають коштами, домашніми продуктами, готують вареники, печуть печиво, — каже жінка.
У громаді також приймають людей, які були змушені покинути свої домівки.
— Одні люди зупиняються в нас на кілька днів. Інші — на триваліший термін. Зараз ми вже не маємо змоги поселяти людей в приватних будинках. Проблема виникає з опаленням. Більшість таких домівок не мають теплопостачання. Щоб його підключити потрібен дозвіл власника. Чимало власників зараз за кордоном. Натомість ми розгортаємо пункти прихистку в садках, у школах. Поселяємо людей у садках по селах, — каже пані Лучка.
Жінка каже, що люди з невимовною милосердністю приймають переселенців. Дехто навіть віддає свій будинок, а сам тимчасово переселяється у літні кухні.
Як допомогти, якщо ви з Підгаєцької ОТГ
Якщо вам потрібно поселити людей або у вас є доступне житло, яке ви можете надати, то звертайтеся до Підгаєцької міської ради або телефонуйте за телефонами
098 756 8871 або 067 208 1565
Як живе Теребовлянська ОТГ
Про те як на невидимому фронті працюють мешканці невеликих сіл на Теребовлянщині, ми розповідали у матеріалі за посиланням тут. Проте головний волонтерський центр зосереджений у самій Теребовлі.
Як розповів голова ОТГ Олег Продан, тут збирають допомогу для військових, добровольців з тероборони.
— Ми вже облаштували пункти з обігрівом для ночівлі людей, які приїжджають у нашу громаду так званим "транзитом". Лише в Теребовлі є кілька логістичних центрів, які координують роботу волонтерів зі збору гуманітарної допомоги. Працюємо у посиленому режимі, координуємо роботу зі старостами сіл, — каже Олег Продан.
Зараз у громаді розміщено понад півтисячі осіб, які вирішили зупинитись тут на тривалий термін. Проте щодня кількість людей змінюється.
Щодо роботи комунальних служб, то громада забезпечує безперебійне обслуговування населення. В штатному режимі працюють також заклади охорони здоров'я. За словами очільника Теребовлянської громади, лікарня готова до роботи в випадку надзвичайної ситуації. В такому разу тут планують розгорнути госпіталь.
— Хочу подякувати людям, які так оперативно об'єднались і організували таку злагоджену роботу. Зараз ціла країна об'єдналась, — говорить пан Продан.
Як допомогти, якщо ви з Теребовлянської ОТГ?
За усіма контактами вам потрібно Теребовлянську міську раду (вул. Князя Василька, 104 а).Всі деталі за номером телефону 067 526 47 86.
Пункт збору речей, продуктів та медикаментів для Збройних Сил України (приміщення відділу освіти Теребовлянської міської ради, вул. І.Франка, 3)
Голови усіх громад кажуть, що якщо ви плануєте підтримати армію – зверніться до старости свого села або у міську раду. Зараз збір допомоги організовують у кожному селі!
Активно в кожній з ОТГ формуються загони добровольців у територіальну оборону. Якщо ви готові приєднатись — звертайтесь в місцеві органи влади.
Перелік контактів громад області за посиланням тут.